| ReignForest a întrebat:

Am activat Wi-Fi și am văzut că am o notificare de la WhatsApp cum că am pierdut un apel video de la un număr. Din câte am văzut numărul era cu +7 și persoană se numește Jenny Hart, iar eu am blocat numărul și am dat și raport. Cine o fi fost? Să îmi fac griji?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A fost apel necunoscut, nesolicitat (spam).
Ai procedat corect.

| Simpatic a răspuns:

Stai fara griji, sunt tot felul de escroci care suna doar pe whatsapp
pacat ca e gratuit sa suni folosind netul, daca eram in locul whatsapp ceream abonament premium pentru a folosi platforma lor, sa vezi mai sunau numere de Qatar, singapore, iran si asa mai departe?
Ce sa-i faci, cand este gratuit toata lumea are acces happy

| laurentiu80 a răspuns:

Eu sunt contactat frecvent de spameri, dar nu stiu de unde au nr meu. Odata am dat curs conversatiei, a zis ca imi lasa o mostenire imensa, dar trebuie sa trimit un comision relativ mic prin western union. I-am zis ca am trimis comisionul, si escrocul mi-a zis sa-i arat dovada, si am facut o poza la un caca care tocmai l-am facut in WC si am trimis-o lui. Pe bune ca este adevarat, a fost un lucru nebunesc din partea mea laughing

| gabicoo a răspuns:

Țepar, escroc, etc.
Foarte bine ai făcut că ai blocat numărul.

| hipotronic a răspuns:

Salut sau buna (nu-mi dau seama daca esti femeie sau barbat) aici e vorba despre un atacator online si mie mi s-a intamplat si cu siguranta multora dintre noi. Sunt oameni rau intentionati din diferite tari, precum hakerii care incearca sa faca frauda cu cati mai multi oameni naivi. Da block de fiecare data cand ti se intampla asta si daca vrei sa nu ti se mai intample niciodata, fa-ti abonament la un VPN de calitate cu ar fi surfshark

| Ariston a răspuns:

Nu, griji, a fost viitorul partner? Te v, a mai captain, daca v, a fi necessary...