| MihaiSpeedster a întrebat:

Am auzit ca exista firme sau persoane care te pot reprezenta in diverse procese de obtinere de acte, plati de impozite, etc. De exemplu, locuiesti in strainatate, dar ai nevoie sa se duca cineva sa iti plateasca impozitele, sau sa iti reinnoiasca permisul de conducere romanesc, sau sa iti scoata cazier, sau sa iti scoata de la starea civila copie dupa certificate de casatorie, nastere, etc. sau multe altele. Stie cineva o asemenea firma, sau mandatari care fac chestii de genul asta?
Multam.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Taxele ti le poate plati oricine. Le poti plati si tu prin diferite aplicatii. Ghiseul.ro e una dintre ele.
Pentru copii/duplicate la acte, dai o procura notariala cuiva. Dar permisul ti-l scoti singur. In cel mai rau caz mergi la ambasada/consulat si faci formalitatile acolo.