| vladut144 a întrebat:

Am avut o idee azi foarte stralucita impreuna cu un prieten sa ne ducem sa ne facem carduri. de debit.la Transilvania...nu stiu dc pur si simplu nu aveam ce face si un venit prea mare nu avem asa ca l-am fauct din nevoia de a avea un card in portofel laughing(dupa cum spunea tovarasu'). acum intrebarea ebig grinaca nu bagi bani pe un card de debit ce se intampla?

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Nu se intimpla nimic, dar trebuie sa platesti anual o taxa de administrare a cardului(daca nu vrei sa fi trecut pe lista rau platnicilor)asa ca tot trebuie sa pui un ban acolo(macar acea taxa)

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Indiferent daca vei folosi sau nu cardul de debit, ti se va percepe o taxa anuala de administrare a contului. In urma cu cativa ani, mi-am facut si eu un astfel de card si l-am lasat in sertar. Dupa doi ani, am mers la banca cu intentia de a renunta la el. Si am avut de platit in jur de 50 de lei. Asa ca, atentie maxima!