| vicionutz a întrebat:

În noiembrie fac 14 ani și as dori să-mi fac un card de debit de la Banca Transilvania, deoarece nu o sa plătesc comision când extrag bani de pe el. Întrebarea mea este : pot achiziționa acest card?

https://www.bancatransilvania.ro/......-electron/

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa fi major pentru a avea propriul card. Sau sa iti faci cardul cu ajutorul unui parinte. Adica sa foloseasca numele unuia dintre parinti. Da, poti achizitiona unul, dar doar cu ajutorul unui parinte.