| Ggjsp2 a întrebat:

Am bani pe minus pe cardul debit de la Banca Transilvania, precis -60 lei, ca normal iti ia lunar 5 lei de pe card dar eu aveam 0 si acum a inceput sa ia cu -, intrebarea e, mi se poate intampla ceva? Gen sa vina banca sa ceara bani? Sau gen pot sa am si -100000 lei ca n-are nimic?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti ia banii imediat cum intra alocatia, plus penalizarea ca ai fost pe minus.

| Brizbriz a răspuns:

Daca nu intra nici un ban din care sa iti ia, atunci, or sa iti inchida contul, numai pe un card de credit poate fi cu minus si sa te penalizeze, pe unul de debit se numeste ca nu ai platit serviciu si nu pot decat sa il inchida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cumparaturi la Lidl?