| Dragut_Nina_1961 a întrebat:

Am boboci de rata de 2, 5 luni si au inceput sa schioapate cate unul, ca la vreo 4-5 zile sa il gasesc mort.Mi-au murit 3 pana acum si sunt destul de mari.Am vazut azi dimineata ca mai schioapata unul. Ce pot sa le fac?

1 răspuns:
| P4rAd0x a răspuns:

Medicul veterinar ar putea sa te ajute in acest sens si sa iti explice daca sufera de vreo boala, afectiune, sau sa iti explice daca este vorba despre modul in care sunt tratati de tine, temperatura, soare sau orice alte conditii care ar putea sa-i afecteze in vreun fel. Pe langa asta ar putea sa stabileasca si un tratament, deci cea mai buna solutie ar fi sa discuti cu medicul veterinar, indiferent daca este vorba sa il suni (daca il cunosti mai bine sau ceva) sau sa mergi la el.