| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat ceva pe eMAG alegand sa fie livrat la posta, iar data estimativ era incepand de azi, iar pe site scrie ca produsul este in curs de livrare.
Asta inseamna ca produsul nu a ajuns la posta? (nu am primit nici mesaj de confirmare precum ca ar fi ajuns).
Intreb sa nu mai merg degeaba.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e incepand de azi, inseamna ca poate fi si maine. Deci asteapta sa fii anuntat de la posta ca ti-a venit coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cand am plasat comanda, am primit mesaj precum ca voi fi anuntat cand livrarea ajunge si pot sa o ridic. Si NU am primit inca mesaj.
Btw cat timp ai la dispozitie sa ridici o comanda? Ma gandesc cateva zile, dar mai precis?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

10 zile se tine un colet la posta. Vei primi instiintare de la posta, stai linistit.

| GdX a răspuns:

Poate fi livrat de azi inainte. O sa primesti mesaj si e-mail cand iti ajunge produsul la posta. De asemenea o sa iti apara si in cont la "urmareste comanda".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Acu am primit mesaj ca a ajuns, dar merg numai maine dimineata e prea "tarziu" pentru mine azi, ma pun la somn zzz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu știam că atunci când coletul e expediat și ajunge la oficiul poștal din orașul/cartierul tău, ești anunțat printr-un mesaj pe telefon, la fel cum ești anunțat când alegi să ți-l livreze curierul.