| Mariusflorin2341 a întrebat:

Am dat returnare la un produs pe eMAG de 2 ori, o sa imi vina 2 curieri? Va rog sa-mi spuneti, am selectat optiunea de curier prin returnare ca schimb cu alt produs dar nu mi-a zis cu ce produs vreau sa schimb, ajutor!

4 răspunsuri:
| Mad1 a răspuns:

Am patit si eu ceva gen. Mi sa zis sa nu ridic pachetu de la curier. Comanda.l pe cel care ai nevoie si nu il mai ridica pe celalt.

| Mariusflorin2341 explică (pentru Mad1):

Nu gen am dat returnare de 2 ori la acelasi produs o sa vina doi curieri pentru ca pe eMAG zice ca o sa vina la mine la bloc...

| gardin a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Nu raspunde la usa sau cand te suna, sau poti sa te prezinti ca alta persoana si sa zici ca nu ai comandat tu produsul (fara sa raspunzi la telefon) si ei daca e adresa gresita o sa il retrimita la eMAG inapoi, sau pur si simplu cand vine curierul ii explici situatia, sau cand iti trimite mesaj ca vine in ziua aceia coletul iti inchizi telefonul.

| Mariusflorin2341 explică (pentru gardin):

Nu pot sa anulez returnarea?