| inexpert a întrebat:

Sal.Un prof mi-a lasat niste indicatii cam generale pentru un proiect si vroiam sa mai intreb pe cineva cum sa impostez pagina word pentru a-l realiza.De exemplu mi-a spus doar ca trebuie scris cu times new roman dar nu si ce caracter, intre 12 si 14 voi care credeti ca e mai obisnuit pentru un proiect?
Dupa care a mentionat "la un rand".asta vrea sa spuna distanta dintre randuri cred,nu? Si pana acum nu am scris in felul asta.Voi stiti de unde se imposteaza chestia asta? Marginile sus jos,dreapta stanga i le-am dat dar asta cu randul nu stiu de unde sa o impostez. Undeva la stil am gasit doar normal, altceva nu ma lasa sa aleg.
Sugestii?

1 răspuns:
| Alinn98 a răspuns:

14 este mai obisnuit. 12 este practic punctul 0... se vede mai greu. cu 14 ai o libertate de a citi mai mare. Times New Roman este tipul caracterelor. Este unul placut. Si da, la un rand repr. distanta dintre randuri insemnand ca jos si sus sa lasi 2-3 randuri pentru o asezare decenta. Te poti orienta oricum si de cum arata, dar tine minte si faptul ca in Word arata diferit de cum arata pe foaie. Succes!