| george1200647 a întrebat:

Am intrat astazi cu masina pe faleza in Mamaia, in zona pietonala de la hotel parc, hotel dacia sud.
Am avut de descarcat cu masina si un domn cetatean mi-a facut scandal ca de ce am intrat cu masina, eu stiind ca am voie in extra sezon sa intru. Mi-a facut poza la masina si voiam sa intreb daca e posibil sa iau amenda.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa LED21! Majoritatea Consiliilor Locale au interzis intrarea cu masina pe faleza. Trebuie vazuta o hotarare a CL ce spune! N-ai spus despre ce localitate este vorba. Faleze sunt si in alte orase decat al tau.

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cum functioneaza autosesizarea politiei in acest caz, al celui expus de tine
insa tind sa cred ca nu vei primi amenda, pentru ca nu s-a constatat acest lucru de catre cineva de la politie, fie si politia locala
cel care a facut poze nu avea ce face, este un terchea-berchea de asta cum sunt multi smardoi in orase, si cu siguranta a pus el acele poze undeva idignat pe net sau cine stie le-as sters mai tarziu si a vrut doar sa impresioneze pe moment

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu a constatat un agent de poliție mă îndoiesc.

| Dragobeta a răspuns:

Nu conteaza ce vrei tu sa stii. Daca Consiliul local a interzis intrarea pe faleza (si in Mamaia cred ca e tot anul, ca sa o protejeze), vei primi amenda.
Si chiar daca nu ar fi decizia aia, tu ai intrat in zona pietonala. Grav.
Daca ai dus marfa la hotel, de ce nu ai intrat in zona lor de descarcare marfuri?

| LED21 a răspuns:

Nu pățești nimic, si bătrânul sa isi bage fotografia in fund!