| annisy a întrebat:

Am nev de un sfat:vreau un nou calculator la un pret de max 15 mil. daca stiti vreun magazin, reprezentata si ce marca.nu stiu nu prea ma pricep.astept orice raspuns cat mai concret va rog.mentionez ca sunt din pitesti si de aici il voi cumpara.multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Mergi la magazinele Depozitului de calculatoare. Vorbeste cu cei de acolo si pune-i sa iti configureze un calculator bun in suma respectiva de bani. Eu de cate ori am fost la ei la mine in oras m-au ajutat cu cea mai mare placere.

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Gasesti calculatoare foarte bune la banii aia. Asta daca nu vrei portabil/laptop/notebook. Mergi la orice magazin de calculatoare si te vor ajuta cei de acolo.

| VladDu a răspuns:

Cauta la magazinele de specialitate.
Poti incerca si la magazine gen Altex, Flanco, sau hipermarketuri.

| IqStorm a răspuns:

Http://www.citgrup.ro/ Sunt din Timişoara însă livrează în toată ţara. Comanda se poate face online. Totuşi, înainte de a cumpăra, apelează la sfatul unui specialist pentru a adapta calculatorul necesităţilor tale. Nu are rost să dai banii pe ceva ce nu vei folosi. Nu îţi recomand hipermarketurile sau lanţurile de specialitate pentru că au adaosuri foarte mari.

| DeeVee a răspuns:

Corect prince of persia...happy...asa am si eu pc-ul si e mai mult decat bun...:X:X:X

| kenzo a răspuns:

Iti vand eu. Intel pentium Dual core E5200 (2x2500 mhz), 2 gb ram, hdd 250, dvd, carcasa, pl video 256 mb, monitor 19"LCD, kit microsoft (tst+mouse)... 10 mil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti comanda de pe net.
Cu 15 mil poti achizitiona un calculator mai mult decat mediu.
Important e sa fiu creierul bun(procesorul) daca e Intel Core 2 Duo 1.6 e ok, sa aiba si 2 Gb DDRam2 si un hard de 320 gb si e ok.
Poti sa iti iei si un LCD cu vreo 3-4 mulioane. Nu conteaza marca.
winking

| kathessa a răspuns:

Incearca pe totulredus.ro, pe tehnomarket sau altex.

| PaRaZiTu a răspuns:

Mi-am facut eu un calculator dar piesele sunt cumparate din mai multe magazine adica am cautat unde o fost mai ieftin...am un procesor de 3 GHz intel dual core 4 gb de DDram 2 hard 500 gb palca video GeForce 9600 512 mb gddr3 si am ajuns la o suma de 14 mil si 800 mii adica 1480 lei noi big grin