| -=AleCS=- a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Am un LG GT505, orange, abonament 2 ani, in februarie am avut 1 an de cand l-am cumparat, cred ca e tot in garantie. Nu stiu ce am facut cu el, il aveam in buzunar. ascultam muzica la casti si cred ca m-am apasat pe el cumva, sau ce... parca e spart ecranul. Deci nu e gen tanduri, nu are nici o zgarietura, doar imaginile, culorile sunt date peste cap, linii lungi, pete negre, e exact ca si cum s-ar sparge doar ca e pe interior... stiti voi ce vreau sa spun.
In cazul asta, daca sunt in garantie, pot sa il dau la reparat?
nu l-am scapat nu nimic, nu are sparturi. Si daca garantia nu e pentru situatii de genu asta, pot sa il duc la cine-va sa repare? Se mai poate repara sau nu?

4 răspunsuri:
| InnaaYY a răspuns:

Da se mai poate repara. Ceva inauntrul lui s-a dat peste cap.
Deci daca umbla la el va fi ca nou.happy

| NoCharachter a răspuns:

Daca era in buzunar, s-ar putea sa fi fost prea presat, si de aia. Mergi cu el sa ti-l repare.

| jojo_5373 a răspuns:

Da,se mai poate repara.
ai mai ascultat muzica cu castile pe el?

| -=AleCS=- explică:

Bine inteles ca am mai ascultat muzica cu castile
deci aveam ceva treaba, si ascultam muzica, nu am stiut ce s-a intamplat, nu am lovit nimic tare sa il avariez, pur si simplu vroiam sa schimb o melodie. Cand ma uit la el tot ecranul, culorile, erau praf. Deci, sticla ca atare, ecranul nu are nimic, doar ca ce afiseaza e tot anapoda. Muzica tot mergea dupa aceea, l-am oprit, l-am pornit din nou. Am scos bateria, am bagat-o iar, il pornesc totul e ok, sunet doar ca imaginea e distrusa.
M-am uitat pe contract si am vzut ca am 2 ani garantie, deci nu a expirat. Am toate actele de la el, pana si bonul fiscal. Trebuie sa merg la magazinul de unde l-am cumparat sa imi rezolve problema, sau la ori ce magazin ORANGE? Si inca ce-va, eu locuiesc in judetul Arad, actele toate sunt trecute pe arad, doar ca el l-am cumparat din jud Hunedoara, conteaza?