| irynna a întrebat:

Am nevoie de un program bun de traducere englez-roman..stiti vreunul?

15 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Dictionarul on-line Everest,
http://www.free-soft.ro/everest/everest-ro.html
. Sper sa te ajute!

| dalea a răspuns:

Nu stiu daca vei gasi vreodata un program automat care sa iti faca traducerea perfecta.Doar un site cu traducatori voluntari poate. Am gasit asa ceva cu catva timp in urma dar nu mai retin exact pe ce site.Sunt utile totusi si traducerile automate dar trebuie sa mai lucrezi la ele.

| irynna explică:

Nu e bun de nimic Google translate, mai mult te incurca, dar mersi oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu am cont pe gmail și am și traducere în mai multe limbi (inclusiv engleza) și sunt mulțumită.
Opțiunea este în limba română.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc http://translate.google.com/translate_t#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gooogle translate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://intertran.tranexp.com/Translate/result.shtml incearca asta. Poate te ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merlin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, stiu intri pe Google si scrii translator.

| Liana [] a răspuns:

Si eu folosesc google translate, desi uneori nu traduce corect :) Dar imi foloseste foarte mult. Www.translate.google.ro

| eumi a răspuns:

Merlin.

| darksight a răspuns:

Poti incerca babylon. ( http://tinyurl.com/cbc8og )
Este un soft pentru care trebuie sa platesti dar poti downloada si o versiune demo ( 30 zile ) pentru evaluarea produsului.

| fisshu a răspuns:

Nu stiu cat de bun este, dar poti incerca Google Translate, bafta!