| eumic a întrebat:

Am o imprimanta HP F 2180 si problema e ca dupa ce incarc tusu de fiecare data imi apare ca nu e incarcat...nu stiu cum sa fac sa imi apara in softu ala a ei ca e incarcat si sa vad si eu cand se termina si cat mai am. Cum rezolv problema?

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sunt niste stifturi de unica folosinta asa patesc si eu imi vine sa o arunc pe geam Cind am mai mare nevoie de ea atunci are. draci si mi trebuie pentru a multiplica pentru copii la camin ff mult material pentru lectii dar...

| cretzufinish a răspuns:

Asa apare, chiar daca e reincarcat. El recunoaste doar cartusu care e nou, nu si si pe cele reincarcate. Cred ca problema de genu asta o au doar imprimantele HP sad

| cheloo74 a răspuns:

Asa patesc si eu la un Canon MP160. Nu ai ce face pentru ca tipurile astea mai noi de cartuse nu permit resetarea lor dupa incarcare. Copiezi dupa ureche si cad vezi ca incep sa iasa foile cu scrisul mai decolorat atunci incarci din nou. Eu am o seringa si o sticla de 250 ml de tus si cand e nevoie mai bag cate 2 seringi si iar nu mai am treaba o luna. Zi mersi ca poti reincarca. Sunt unele cartuse care nici macar reincarcatenu mai pot fi folosite iar imprimanta nu recunoaste decat cele originale. Am vazut asta la un Epson. Nu mai stiu modelul.

| yuyuyu a răspuns:

EUMIC, am si eu tot o imprimanta HP F2180... Poti sa-mi spui si mie cum iti incarci singur cartusul color? De unde pot sa cumpar tus? As vrea si eu sa incarc singura cu seringa cum a zis CHELOO74, dar nu stiu cum sa procedez... Mesajul tau e de 2 ani aproape dar sper ca poate nu ai uitat de imprimanta asta. Plsssssssss

| eumic explică (pentru yuyuyu):

E mesajul de doi ani si nu am mai intrat de mult pe site-ul asta. Eu imi incarc la un service de calculatoare. Nu il incarc acasa. Dar asa cum orice jucarie nu tine mult dupa ce ai desfacut-o, asa nici tusul nu va tine mult dupa ce bagi seringa in el.