| Xenoverse1 a întrebat:

Am o intrebare, daca vreau sa merg cu cineva din orasul meu in alt cu oras cu microbuzul trebuie sa platesc drumul dublu sau suma respectiva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare calator are obligatia sa-si cumpere bilet.
Cum tu calatoresti impreuna cu un prieten, amandoi aveti nevoie de cate 1 bilet, deci trebuie sa cumparati 2 bilete la dus si 2 bilete la intors.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunteti 2 persoane platiti doua bilete... Chiar era cazul sa intrebi asa ceva?

| Catrice a răspuns:

Nu,tu îți plătești biletul tău și respectivul își plătește biletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce crezi? Iei tot neamu' și plătești 2 lei laughing