| robertpopescu12 a întrebat:

Am o intrebare, stiu ca, cand eram mic si a murit bunica mea, dumnezeu s-o odihneasca.
Aveam un pahar in sufragerie de il tineam in primele luni, si uneori se golea fara sa bea cineva din el, chiar e adevarat ca ' sufletul ' ei il golea sau care este faza?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici acum nu cred ca esti prea mare. Apa se evaporă in timp.

| Violleta2022 a răspuns:

De fenomenul de EVAPORARE a apei, nu ai auzit niciodata?
Ia de citeste pe internet, ca-i un proces normal care se intampla tot timpul, in special vara cand caldurile sunt foarte mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Știi că apa se evapora da?

| johnnny123 a răspuns:

Trebuia să încerci să-i lași și o plăcintă, să vezi dacă dispare. Dacă ar exista așa ceva ca "suflet", iar acest suflet ar avea nevoie de apă, de ce n-ar avea nevoie și de mâncare?

| ReddY25 a răspuns:

Probabil visai pe vremea aia

| Ionut2266 a răspuns:

Probabil este vorba despre evaporare. Cu toate acestea, dacă consideri că este vorba despre ceva supranatural, este bine pentru liniștea ta să discuți fără rușine cu un proet sau călugăr.