| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena si ea are o alta prietena.Eu o urasc pe prietena prietenei mele. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac? sad

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa urasti pe nimeni. Ura e un sentiment urat, care te inraieste si te urateste.

assiris
| assiris a răspuns:

Din relatia descrisa, care cu care este prietena, caci dupa cite ma duce pe mine capul, intre prieteni, prin definitie nu exista acest sentiment - de ura -?

Janina
| Janina a răspuns:

Pai si cine a zis ca esti obligata sa o placi...incearca sa nu intri f mult in contact cu ea si daca e ceva sa nu o ataci(verbal ma refer)...zambeste larg si incearca sa pari drguta happy

| monyk a răspuns:

Buna, incearca sa vb cu ea sa o cunosti mai bine, pentru ca daca e pr cu prietena ta, poate te poti intelege si cu ea, cine stie? dar nu ai de ce sa o urasti si ea e om si nu trebuie sa fi uracioasa, te pup, ceao!

| bunica a răspuns:

Daca nu o suporti pe prietena prietenei tale insamna ca nu ai nimic in comun nici cu prietena ta atata timp cat are o prietena cu un caracter pe care nu-l accepti.

| moji a răspuns:

Incearca sa nu ai prea multe tangente cu ea.
Dar de ce o urasti? Ai incercat sa o cunosti? Sau esti putin geloasa ca prietena ta mai are o alta prietena?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu o mai urasti. Ura este un sentiment urat.

| maddy_3344 a răspuns:

Si mie m-i s-a intamplat acelasi lucru...intre timp prietena prietenei mele s-a dovedit a nu-i fi prietena...si a ramas numai a mea... poate ca e ura dar e si egoism ...cred ca ar trebui sa lasi timpul sa lamureasca lucrurile