| kamikaaze a întrebat:

Am o problema cand dau sa descarc ceva se descarca si cand sa instalez arata o eroare (the system cannot find the path specified)ce as putea face?

3 răspunsuri:
| TropicalStorm a răspuns:

Si vin eu si te lamuresc. daca PC-ul tau merge pe 32 bit. si tu ai bagat win de 64 bit. error error error error error.tongue ai priceput.

| InGErAsHFaCutPraF21 a răspuns:

Inseamna:nu a putut fii gasita cale specifica a sistemului.Inseamnac ca nu ai program de dawlond. Funda plzzz!

| enecosmin a răspuns:

Cand incercati sa rulati un fisier executabil va intalniti cateodata cu eroare "The system cannot find the path specified". Nu, nu aveti virus pur si simplu unul dintre folderele in care se afla fisierul executabil are diacritice in nume. Aceasta eroare o intalniti mai ales dupa ce instalati browser-ul Firefox in limba romana deoarece acesta creaza un folder care are diacritice in nume, folder in care sunt descarcate automat programele.

Pentru a remedia problema alegeti din setarile Firefox sa descarce fisierele in alt folder. Pentru a rula fisierele deja descarcate mutati-le intr-un alt folder.