| alexx22 a întrebat:

Am o problema cu o imprimanta HP.Nu am folosit-o cateva zile si i s-a uscat cartusul negru, nu si cele color.Am folosit alcool etilic ca sa il fac sa isi dea drumul dar tot nu scoate decat foarte putin pe foaie, dupa ce ii dau "clean the printheads". Am incercat de mai multe ori si tot foaie alba aproape imi apare.Am cumparat un alt cartus negru insa tot nu merge nici acesta.Am scos capul de printare din imprimanta si am fost la un centru special ca sa mi-l curete cu solutii speciale.Cu toate aceste interventii, imprimanta mea tot nu scoate decat foarte putin dintr-o pagina intreaga. Uneori scoate doar primul rand perfect dar nu si pe celelalte. Ce ma sfatuiti sa mai fac?

1 răspuns:
| Vladimir315 a răspuns:

Am auzit pe cineva ..acum nu stiu sigur. El punea cartusul intr-o punga si punga in apa calda.