| DouaPuncteD a întrebat:

nu vrea sa fiu obraznica :

De ce regulamentul interzice postarea intrebarilor cu continut despre "temele pentru acasa" straight face. Asta eu nu inteleg. Poate ma puteti ajuta voi.

Răspuns Câştigător
| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Da stiu si mie mi se pare un pic cidat dar, in acelasi timp ma gandesc la faptul ca de exemplu trebuie sa citm cartea cutare si sa-i facem rezumatul pentru. la scoala si tot punem intrebari pe TPU de genu: Hei, salut. Imi puteti spune si mie rezumatul la carea cutare. Atunci apare o problema pentru. ca nu nu o citim si nu mi-se pare o chestie prea ok. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=829

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Nu este adevarat. logic ca poti pune intrebari... dar in general unora dintre utilizatori nu le prea convine sa ajute la teme... poti posta intrebari referitoare la teme

| DouaPuncteD explică:

Acuma nu va contraziceti datorita unei intrebari.

Doar intrebam si euoh go on

| Alina_2047 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa gandim si noi un pic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca temele se fac si se invata la / pentru scoala, nu folosind internetul. Altfel nu inveti nimic. Daca ar posta toti temele pe TPU, s-ar pierde multe alte intrebari cu prioritate mai mare, cu importanta mai mare. Intelegi? Poate unu moare si tu vrei temele rezolvate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Alice: Tu n-ai citit regulamentul.