| Americanlife a întrebat:

Am si eu o rugamine cine imi poate spune cati cm lungime are un pneu de 225/75 R16?

8 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Cum adica lungime? Iti trebuie lungimea arcului de cerc?

| Americanlife explică (pentru trusk):

Da lungimea jentii dar vroeam sa stiu lungimea totala a rotii adica daca are cel putin 50-60cm

| trusk a răspuns (pentru Americanlife):

Jur daca inteleg ce vrei laughing

Deci ce ai dat tu ca exemplu e un pneu cu latime de 225mm, inaltimea de 75% din latime, si diametrul jantei de 16"

| Americanlife explică (pentru trusk):

Maa suprafata cercului cu tot cu cauciuc de ex daca un jeep are pneuri din alea poate trece el un sant facut de buldo de 50cm?!

| trusk a răspuns (pentru Americanlife):

Bineinteles

| Americanlife explică (pentru trusk):

Atunci dc vecinu cu audi q7 nu sa complicat cand sa ivit santu? e mai jos ca un jeep q7le probabil deeaea iar rotile lui credk sunt mai mari

| trusk a răspuns (pentru Americanlife):

Intreaba-l pe el happy si depinde si cat de adanc e santul. Dar nu cred ca un q7 are roti pe 16. Cel putin 17.

| Americanlife explică (pentru trusk):

De ce depinde de adancime?