| Palaghiu_Ioana-Alina_1992 a întrebat:

Am spart ecranul la o tableta Allview Alldro Speed iar ea inca raspunde la comenzii insa doar ecranul e spart si nu stiu cam cat ma va costa si daca trebuie sa schimb si tachiu asa ca va rog sa imi trimiteti un raspuns rapid si daca se poate sa imi spuneti si un pret ar fi perfect.
Va multumesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Daca pe tableta ai dat de exemplu 2000 costul poate fi de 500 acum depinde daca tableta a fost 500 reparatia costa jumatate din pretul tabletei sau un pic mai mult. Daca raspunde la comenzi nu trebuie sa schimbi toutch-ul. Daca mai ai vreo nelamurire lasa-mi id-ul tau.

2 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Touch sau touchscreen si nu tuchi sau toutch happy

| MinivaGSM a răspuns:

Daca touchscreen-ul este perfect functional, trebuie inlocuit doar display-ul (partea care afiseaza imaginile).

Procedura nu este extrem de complicata si te va costa undeva la 50 RON (montaj) plus costul display-ului.

Un link de ajutor https://www.minivagsm.ro/

O seara frumoasa!