| Genevaaa a întrebat:

Am tot vazut pagini sh pe Instagram, credeti ca as putea si eu sa fac la fel adica sa vand haine pe care nu le mai port la un pret mic? Ce metode de transport? Prin posta presupun, dar e complicat? Am sub 18 dar am buletin.
As dori mai multe informatii legate de asta va rog

5 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa iti vinzi lucrurile proprii.

Ca metoda de transport curieru. Il chemi frumos acasa, ii dai pachetul, completezi ca vrei plata ramburs si aia e. Nici macar nu il intereseaza pe curier cati ani ai

| RxTx a răspuns:

Trebuie sa ai talentul in sange.
In fata mea o fata de 4 ani a luat un balon o foarfeca si a făcut instantaneu din el o rochie la o păpușă.
Rochie frumoasă cu falduri si bretele pe ambii umeri

Si chiar nu arata rău deloc.
Si i-a reușit din prima.

Este o meserie vocațională

Tine de har mai mult de cat de a sri sa rai sa cosi ca arta nu este matematică unde la toți 1+1 fac 11 laughing

Ci aici trebuie sa simti sa iti zica dumnezeu sa poți sa emulezi in minte in ochi sa ai direct viziunea finala
Un fel de emulator simulator in minte
Cand te uiți la ceva sa vezi exact daca iti ajunge materialul si fara sa muncești DELOC ci doar asa tac oac sa faci din lucruri simple fantezie

| Genevaaa explică (pentru goguPatent):

Si platesc pentru a fi livrat?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca le pui pe FB-ul tau nu le trimiti cu posta, fiindca acolo ai prieteni si colegi locali, din orasul tau, cu care te poti intalni personal si face schimbul (ei dau banii, tu le dai hanuta).
Pe Instagram este dificil sa vinzi, mai ales daca nu ai magazin si sistem de luat banii. In plus, ai sub 18 ani si nu poti avea o afacere legala.
De aceea te-am sfatuit sa vinz pe FB sau pe grupuri din FB care fac vanzari locale.
Eu sunt membra in vreo 7-8 grupuri locale care vand si cumpara lucuri second hand. Alte grupuri sunt de donatii...
Tot ce trebuie tu sa faci este sa devii membra in acele grupuri si sa pui poze cu hainutele pe care vrei sa le vinzi.
Pe FB-ul tau daca le pui este si mai simplu, findca vad numai prietenii tai si eventual ei poti arata si intreba pe prietenii lor si uite asa vinzi hainutele.

| goguPatent a răspuns (pentru Genevaaa):

De obicei transportul il plateste cumparatorul