| bobonel a întrebat:

Am foarte multe haine pe care nu le mai port. Unde credeti ca e cel mai bine sa le vand? Am geci,pantaloni,hanorace, tricouri.etc.Trebuie platit ceva taxe la stat daca le vand pe OLX de exemplu?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, nu plătești nicio taxă

| WR104 a răspuns:

Nu, site ul respectiv se ocupa de tot, daca le vinzi tu pe site ul tau personal o sa trebuiasca sa platesti ceva taxe.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nicio taxa, dar daca nu ai nevoie urgenta de bani ai putea sa mai dai din ele si la copiii nevoiasi.