| Serpentina a întrebat:

Am un LG Optimus Me P350 si vreau sa imi activez internetul pe el. Tin sa precizez ca am cartela de Frog dar si de Orange. Ce trebuie sa fac sa bag net pe telefon? Cel mai bun raspuns are FUNDA

Răspuns Câştigător
| vlad_4846 a răspuns:

Trebuie sa ai setari facute...pentru Orange vezi la *100# daca sunt disponibile setari automante pentru modelul tau. daca nu mergi la un Orange shop si-ti fac ei gratis. apoi activeaza-ti optiune care ai nevoie.

1 răspuns:
| luigy21ro a răspuns:

Pai iti poti activa internetul de la Orange, iti configurezi telefonul pentru internet pe Orange, activezi wap-ul si navighezi pe internet. simplu, suni la relatii cu clienti si ceri sa ti se trimita setarile automate pe telefon, in cazul in care nu au setarile automate pentru acest tip de telefon iti vor trimite pe email, iar tu va trebui sa urmzei pas cu pas acele instructiuni din mail. si apoi o sa ai net big grin. astept o funda big grin