| PHLO007 a întrebat:

Am un router D-Link dir 615 as dori sa stiu cum pot sa-i dau restart...

7 răspunsuri:
| AnonymousQ666 a răspuns:

Ca sa il aduci la setarile din fabrica..trebuie sa ti apasat vreo 10-20 secunde cu ceva subtire..ca un varf de pix(poti folosi pixul) in spate. unde este un loc special pentru a-i da reset. trebuie sa scrie deasupra reset. Trebuie sa gasesti acest spatiu rotund laughing in spatele routerului. unde iti apar cele 4 mufe, mufa de inernet, mufa pentru priza..si acest spatiu pentru reset. funda? happy

| stlucian a răspuns:

Metoda corectă este de a localiza butonul de reset (gaura) de pe panoul din spate al aparatului. Cu router-ul pornit, utilizați o agrafă de birou pentru a țineți butonul apăsat timp de 10 secunde. Eliberați butonul și router-ul va trece prin procesul de reboot. Așteptați aproximativ 30 de secunde pentru a accesa router-ul. Adresa IP implicită este http://192.168.0.1 (intre aceasta în bara de adrese a browser-ului). Când vă conectați, numele de utilizator este admin și L streașină caseta de parolă gol.

Aici manualul instalare :

http://www.dlink.com/......_v1_US.pdf

| PHLO007 explică (pentru stlucian):

Nu merge sa dau decat restart/reboot, nu sa-i dau reset, o fi vreun buton prin site-ul acela? sau scot mufele din el si le bag iar?

| stlucian a răspuns (pentru PHLO007):

Vezi in manual ca nu am citit.
Mai caut si altceva.

| stlucian a răspuns (pentru PHLO007):

Dar tu ai scris "restart..." cu mana ta! big grin

| stlucian a răspuns (pentru PHLO007):

Mai vezi aici:

http://www.deconf.com/......k-dir-615/

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Cu mufele nu rezolvi nimic