| zekzx a întrebat:

Am un smartphone, si nu stiu ce s-a intamplat am iesit afara, il aveam in buzunar si cand am intrat in casa am vazut doar niste dungi [1-2] de mai multe culori, telefonul merge pentru ca ii simt vibratia la apasarea ecranului cand e blocat. Am incercat sal usuc, l-am tinut la caldura f mare etc. Ce sa ii mai fac? Daca apas pe ecarn in jurul degetelor apare un cerc alb, si am apasat mai tare si a aparut inca o dungulita mai mare. Ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| Renzo a răspuns:

E simplu
I.ai spart displayu
Si cand ai apasat de ti.au aparut cerculete si stelute in culori apoi o dungulita... cred ca i l.ai bulit de tot ecranu
Deci trebuie sa te duci la un magazin de telefoane sa ti.l repare
Alta optiune nu e

| NoName1234567 a răspuns:

Ar trebui sa iti duci telefonul la reparat deoarece i s-a stricat soft´ul