| GW1521 a întrebat:

Am vazut unele specificatii la telefoane. Wi-fi direct si wifi hotspot. Care e diferenta intre cele doua?

Răspuns Câştigător
| Tenou a răspuns:

Wi-Fi adica se poate conecta la retele wireless si wifi hotspot adica din internetul din abonament poate deveni un router wireless.

1 răspuns:
| ndc a răspuns:

Nu am mai auzit de termenii astia *exacti*, dar ma gandesc ca e vorba despre modul ad-hoc (conexiune intre 2 dispozitive; PSP-ul foloseste asta pentru jocuri multiplayer, de exemplu) vs. modul infrastructura (toate dispozitivele se conecteaza la un router, numit si hotspot de unii pentru ca e un cuvant mai marketabil).