| Adry05 a întrebat:

Apa din bazinele de inot (avand o mare cantitate de clor) afecteaza argintul?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Acum depinde si de calitatea argintului, daca e tinichea sa zic asa o sa vezi urme de innegrire dupa o zi doua.
Dar mie de ex si argintul care stiu sigur ca era veritabil mi s-a inegrit a2a zi, depinde de multi factori cantitatea de clor si/sau calitatea argintului.

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Da.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ar afecta argintul iti dai seama cat te-ar afecta pe tine ca organism? Ar trebui sa fie intr-o cantitate destul de mare.

| Adry05 explică (pentru Eduard619):

Il innegreste sau in ce mod il afecteaza?