| valip1 a întrebat:

Are cineva cont in euro la vreo banca? Care sunt comisioanele de administrare cont si card.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am si in Euro si in Lei la Banca Transilvania. Nu au comisioane. Singurul comision este la interogare sold 0, 30 lei.
https://www.bancatransilvania.ro/......ane_PF.pdf La cont iti alatura un card Visa care sunt foarte bune si pentru plati pe net si in strainatate.
Se zice ca si la ING este ceva similar. La mine in oras nu este ING. La BRD, BCR, Bancpost, Raiffeisen, Banca Unicredit (fosta Tiriac) si OTP nu merita.