| Feri5 a întrebat:

Are voie poliția să se bage prin locuri private, gen biserică, restaurant, nunți?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Loc privat unde nu poate intra, zonele intime in rest merg oriunde

| darrio2007 a răspuns:

Acelea de care spui nu sunt locuri private. Au voie.

| Simpatic a răspuns:

Da, are voie politia sa se bage si cum a spus darrio nu-s private, biserica e publica, restaurantul trebuie sa fie prin natura s-a deschis nu se tine cu zavorul inchis si pentru cativa oameni.
Politia are voie sa faca razii si sa amendeze acolo unde nu se respecta legea in pandemie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea nu sunt locuri private.
si da politia are voie sa se bage si in casa ta daca incalci legea.

| anonimg a răspuns:

Da, are voie.

| Catrice a răspuns:

Are,are.

| Robert265 a răspuns:

Da și ei sunt oameni