| Razvy197 a întrebat:

As dori sa devin cantaret sau actor. Ce liceu ar trebui pentru asta? Mentionez ca in orasul nostru exista doar 3 licee

*Dan Barbilian
*Dinicu Golescu
*Colegiul Pedagogic Carol I

Sunt din Campuluing Muscel

Si ce profil ar trebui?

Sper sa ma ajutati
Funda big grin

2 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Pai ar trebui sa faci un liceu de arte la actorie sau canto.Dar la un astfel de liceu nu se intra asa cum intri la celelalte. Daca vrei sa te duci la canto trebuie sa dai o proba,adica sa canti ceva si daca ei considera ca ai voce cat de cat poti intra.Iar la actorie tot asa, dai o proba, daca ei considera ca ai talent intri daca nu...NEXT! Nu e chiar asa usor sa fii actor sau cantaret.Eu sunt din Suceava asa ca nu cunosc zona aia de pe langa Campulung Muscel dar daca te interesezi sigur gasesti un liceu de arte pe undeva mai aproape de casa.Sau uite...te poti duce direct in Bucuresti si te poti inscrie la liceul de arte Dinu Lipatti.E un liceu foarte buni si multi actori sau cantareti de la noi din tara au facut liceul acolo.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Iti admir curajul,esti baiat si e mai greu, dar eu sunt fata si am acelasi vis daca o sa ni se implineasca la amandoi poate vom canta pe aceeasi scena[hahahha]

Pa, pa!