| theMUFASA a întrebat:

De ce software-ul hyperx ngenuity nu-mi citeste castile? Am tastatura tot de la hyperx, alloy origins core, si o citeste, dar castile nu. (Hyperx clout alpha) De ce? Stie cineva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca castile sunt wireless (fara fir), atunci verifica bateria lor (daca sunt incarcate si pornite).
.

| theMUFASA explică (pentru Bula):

Am castile pe fir, prin jack conectate.

| Bula a răspuns (pentru theMUFASA):

In acest caz, nu "nu citeste", ci nu se aude in casti. happy
Cauzele pot fi multiple:
- driverele placii de sunet nu sunt instalate sau nu corespund (vezi in "Device manager", daca nu este cu semn galben sau rosu)
- mufa de iesire nu este alocata pentru casti (se intampla des la placi audio "Realtek")
- mufa nu face bine contact sau nu corespunde
- castile sunt defecte