| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un aparat de fotografiat pentru ca plec la mare si imi trebuie neaparat. mi s-a oferit o oferta cu un aparat foto genius G-Shot P831. credeti ca e bun?
mi s-a oferit la un pret de 2 milioane. e convenabil?
credeti ca e bun?
poate imi mai dati si alte idei de aparate foto...(cu site-uri va rogg...mz)

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Aparate bune de fotografiat, la preţuri cât de cât accesibile, sunt Olympusurile. Sunt un pic mai scumpe, dar nu exagerat. Şi îţi recomand să îţi iei nou. Sunt rezistente, calitative şi compacte. N-au cine ştie ce design şi culori şmechere, şi poate nu arată ca ultima jucărie trăsnet din domeniu, dar sunt foarte bune. Eu am avut 2, iar unul îl am de 4 ani şi merge şi acum perfect.
http://www.cel.ro/aparate-foto-digitale/olympus/

| ikram a răspuns:

Nu te sfatuiesc, incearca sa iti cumperi unul Nikon sau Sony acestea sunt cele mai bune.
Eu am si unul Benq de 6mp de vreo 2 ani si inca functioneaza foarte bine.

Si chiar azi mi/am luat un Nikon Coolpix s570 12mp cu 500 lei cu tot cu husa si card de 2 gb.

| Ionut_8418 a răspuns:

Este destul de buna oferta. In primul rand verifica bine sa nu aiba vre un defect. In al doilea rand eu iti recomand sa iti iei o camera digitala pe acumulator nicidecum pe baterii. Aceasta camera este buna intr-un cuvant. Arunca si un ochi aici http://www.pcforum.ro/viewtopic.php?t=4979

| amaadina a răspuns:

Eu am aparat foto Sony DSC-W210

http://www.sony.ro/product/dsc-w-series/dscw210b.cee9

Cand l'am luat a fost parca 5-7 milioane :)

| Ingerasull99 a răspuns:

Poti incerca si Kodak, eu mi-am facut destul de bine treaba cu el. Daca editezi si putin pozele in photoshop o sa fie beton.