| PiPyrig a întrebat:

As vrea sa-mi pun windows xp pe calculator ca acum am windows 7 ultimate dar m-am plictisit de el si trebuie sa am numai decat windows 7 pe CD/DVD? si ce inseamna sa fac un cd cun windows bootable...straight face

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Omule eu iti zic ca faci o mare tampenie daca schimbi win 7 pentru xp! ...nu se compara la nici un capitol!
+ ca daca te-ai plictisit poti sa il personalizezi!

| alexmircescu13 a răspuns:

Daca te-ai plictisit, de ce nu incerci alt sistem de operare, exista Linux in mai multe variante, MAC OS-X, Solaris, Android, OS-2 etc. Oricum, daca vrei sa faci cd bootabil cu windows (indiferent ce versiune) trebuie doar sa faci (sau sa descarci) o imagine a unui alt cd (dvd)care functioneaza, de regula se gasesc in format ISO si apoi sa pui imaginea respectiva pe un cd (dvd) gol. Succes!