| DeeaCarmen a întrebat:

Ati facut pana acum retur la eMag? In cat timp ati primit banii inapoi?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am facut si mi-a venit in circa 5-10 zile desi legal este pana la 30 zile.

| DeeaCarmen explică (pentru Salontanul):

Si ti-a venit vreun mail de la eMag ca acesti bani au fost livrati. Eu cred ca intra pe cardul dupa care am cumparat. Ca am vazut ca am un alt card principal acolo. Am modificat intre timp.

| Salontanul a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Mi-a venit e-mail ca vor fi livrati. Cand au intrat i-am vazut doar pe cont ca am Internet Banking. Banii intra pe cont. Carduleste un obiect atasat contului.

| Frank51 a răspuns:

Banii se primesc instant dupa ce produsul a fost verificat si e ok, problema este că transferul bancar durează câteva zile.

Daca ai cardul salvat ai opțiunea de banii înapoi în 30 de minute, practic ți se virează banii imediat ce produsul a fost verificat, o spun eu care am primit banii așa de cel puțin 5 ori.

| DeeaCarmen explică (pentru Frank51):

Si ti-a venit vreun mail de la eMag ca acesti bani au fost livrati. Eu cred ca intra pe cardul dupa care am cumparat. Ca am vazut ca am un alt card principal acolo. Am modificat intre timp.

Nu gasesc aceea optiune de banii inapoi

| Frank51 a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Din cate imi amintesc mi-a venit un fel de notificare din aplicatia eMAG.
Citez:
"Pentru a beneficia de Instant Money Back, clienţii pot utiliza cardurile deja salvate în contul eMAG"

Daca ai cardul salvat, banii iti vor intra imediat ce returul este solutionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Da, am făcut și pentru că nu aveam un cont deschis la banca mi-au trimis vouchere in valoarea comenzii.

A durat ceva până au ajuns cu tot cu celelalte produse.

| Bruno92 a răspuns:

Nu. am cumpărat o saltea de la ei și e magnifica nu regret nici un cent dat.

| Dragosdoar a răspuns:

Da,in 15 zile am primit banii pe card

| DeeaCarmen explică (pentru Dragosdoar):

Si ti-a venit vreun mail de la eMag ca acesti bani au fost livrati. Eu cred ca intra pe cardul dupa care am cumparat. Ca am vazut ca am un alt card principal acolo. Am modificat intre timp. care sa fie cardul principal

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Am facut multe retururi la eMag pana acum. Tot ce trebuie sa faci este sa intri in contul tau de client, sectiunea retur si service, apasa pe butonul „Returneaza" si de aici selectezi produsele pe care vrei sa le returnezi, motivul returnarii si ai de ales dintre primirea unui voucher in valoare de pretul articolelor, sau, primirea baniilor pe card.
Banii intra pe card, in mai putin de o saptamana!

| Crisdc69 a răspuns:

Haha.Nu mai cumparati de la jegul de eMAG. Produse proaste, scumpe.Iar serviceul deplorabil.