| anonim_4396 a întrebat:

Ati reusit sa invatati toate operele pentru bacalaureatul de romana? pe ce puneti mai mult accent?

Răspuns Câştigător
| rastadoll a răspuns:

Relativ. am invatat tot in afara de titu maiorescu si junimea conv. literare studii d caz lovinescu si alte alea.
nici nu le-am citit macar.am pus accent pe un roman interbelic unu postbelic, poezii: una modernista, alta neomodernista simbiolista si romantica. la nuvela pe moara cu noroc, basmul cult. si am mai repetat iona si comedia... dar e posibil sa nu se mai dea. au tot fost date. bafta!

1 răspuns:
| wolder a răspuns:

Principalele opere le-am invatat mai bine, dar e ok sa le stii pe toate:
ai aici o lista cu opere mai jos la partea a 3a

https://jurnalbizar.wordpress.com/bacromana/