| TheFeeye a întrebat:

Azi s-au afisat rezultatele. SI nu sunt la ce liceu doream. MA pot transfera la alt liceu tinand cont ca are acelasi profil pe care 'am cazut' acum?
Cand si cum sa face transferul? Car esunt condiitile de transferare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te poti transfera abia dupa semestrul I, numai daca media ta este mai mare decat a ultimului intrat si daca o sa aprobe conducerea liceului la care vrei sa te transferi. Numai bine!

| BlackD a răspuns:

Stiu ca te poti transfera abia dupa primul semestru, sau daca ai pile merge si din toamna. Dupa primul semestrul te poti muta unde vrei cu conditia sa ai media pe semestrul intai mai mare sau cel putin egala cu cea mai mica media din clasa unde vrei sa te transferi.
Apoi te poti transfera cu siguranta, doar sa fie locuri dar stiu ca se pot accepta in unele clase si peste 30 de copii. Succes happy