| PerIcoL97 a întrebat:

Bun am programul Fraps. Fac un videoclip si incep sa il modific cu programul Sony Vegas 9.0, dupa ce l'am modificat il salvez pe desktop apoi intru in fisier si o problema...nu merge sa vad videoclipul am incercat sa schimb programele de modificat videoclipuri cu Pinnacle Studio 14 sau Movie maker si degeaba nu stiu inainte a mers.Am windows Pirated Edition plz care ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai ce format alegi cand salvezi clipul? Alege un MPEG 2 DVD
vezi aici un tutorial: http://vimeo.com/12346614
deci formatul pe care il alegi in momentul cand salvezi videoclipul nu este compatibil cu playerul tau.
Windows Media Player 12 deține suport nativ pentru multe formate audio și video mai populare - inclusiv pentru 3GP, AAC, AVCHD, MPEG-4, WMV și WMA. De asemenea, deține suport pentru majoritatea fișierelor AVI, DivX, MOV și Xvid.
Cauta sa salvezi in unul din formatele de mai sus! Bafta!

1 răspuns:
| PerIcoL97 explică:

Bun daca as alege cum zici tu un MPEG 2 DVD videoclipul nu ar mai fi high-definition (HD) si atunci degeaba l'as mai facesad