| elenyss a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu smartphone-ul Galaxy s 2. Mi se descarca bateria foarte repede, il bag la incarcat seara, il scot cand ma anunta ca e full iar dimineata la prima ora deja s-a dus 40% din ea si pana seara se descarca la loc. Precizez ca folosesc task manager si nu las sa ruleze aplicatile in background iar internetul il activez decat cand am nevoie de el. Nu vorbesc mult, nu mai am timp de jocuri, il folosesc doar pentru mesaje si cateva apeluri/zi. La inceput era ok, ma jucam, internetul era ON tot timpul si tot ma tinea mai mult. Exista vreo posibilitate sa rezolv problema fara sa schimb bateria?

Răspuns Câştigător
| wolfy911 a răspuns:

Descarca battery calibrator de pe android market...si urmeaza instructinile de acolo.asa aveam si eu problema asta, dar dupa ce am folosit battery calibrator consuma cam 5-7% pe noapte "big grin

1 răspuns:
| Zazu a răspuns:

Toate Galaxy au problema asta, daca ai fi citit cateva sfaturi pe forumurile de specialitate Android Samsung ai fi vazut ca asta e punctul slab al celor din gama Galaxy.