| Al3xBest a întrebat:

am o prietena care s-a mutat intr-un apartament nou...de fapt la inchiriat, problema e ca proprietarul ii s-a parut foarte suspiicios si cum sunt fetele, mai tematoare, ea se teme ca sa nu fie camere video ascunse prin casa! cum poate sa afle daca sunt astfel de camere prin casa? ce locuri intr-un apartament ar fi ideale pentru astfel de camere video mici?happy
funda mare si vot!:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa poata afla daca sunt camere video, trebuie procedeze astfel:
Stinge becurile in toata casa apoi are nevoie de o camera de filmat cu care sa mearga prin camere, ar trebui sa vada de la ele lumina de la ledurile infrarosii, merge si cu camera de la telefon dar se distinge un pic mai greu.

Daca nu sunt camere cu infrarosii atunci nu se pot depista altfel decat cu altceva si sigur nu poate dispune, ramane insa varianta cautatului manual.
Nu ma pot hazarda in discutii pentru ca nu stiu cum arata apartamentul, cum este mobila asezata, asta pentru ca locuri sunt foarte multe avand in vedere ca se gasesc camere extrem de mici.
Nu pot expune nici locuri pentru ca le citesc unii si vor profita de informatii.

6 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Asta deja e paranoia laughing

| LostHappiness a răspuns:

Pai, prin colturile de la tavan se pot pune, stii ca sunt gauri din alea ca prizele dar nu sunt prize, sunt mai largi, nu stiu exact ce sunt... blushing Prin parchet, daca era deja mobilat apartapentul pot fi ascunse oriunde, in lustre mai ales, dulapuri, un colt pe undeva in tocul usii, unde are gaurile de ventilatie [daca are asa ceva]... Exista o multime de locuri. Poate sa caute chiar ea prin casa. Sunt chiar micute, uneori nu se observa, dar nu sun invizibile. Conteaza locul in care sunt puse, ca sa nu se observe happy Bafta!

| Medema a răspuns:

Sa se uite in locurile unde nu se asteapta, unde sta ia mai mult in baie sau in salon.

| Trefla a răspuns:

Sa caute laughing auzi camere in apartament inchiriat

| Danny1990 a răspuns:

Daca tu dai funda mare...si ei ii trebuie un magnet marerolling on the floor (glumesc)

| Feliciann a răspuns:

Paranoia puiule paranoia