Întrebare recomandată | Maria_Anna_1999_rxo5 a întrebat:

Am si eu de facut un insectar, insa nu am acea cutie de lemn in care se pun insesctele. Am cautat si pe net dar nu gasesc. Daca stiti de unde pot face rost va rog sa imi spuneti. Dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Intreaba parintii daca nu stiu vreun tamplar. Daca da, mergi la el si il rogi frumos sa iti faca una, ii spui tu cam cat de mare in functie de cate insecte ai/crezi ca vei avea. Dupa ce e gata, tai o bucata de polistiren de aceeasi marime, astfel incat sa poti acoperi fundul cutiei, dar sa nu fie mai inalta de jumatate. Pentru aspect, peste polistiren poti lipi o coala alba de hartie si....gata happy Succes!

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Buna! Pe la sfarsitul clasei a 8-a, si eu am avut nevoie de un insectar, dar nu aveam cutia de lemn, si am improvizat una de unul singur, iti poti proceura foarte usor una, nu este deloc greu! happy

| Kaℓi a răspuns:

Dar e musai sa fie de lemn? poti adapta o cutie de carton... nu e voie? happy
O cutie frumoasa de la bomboane de ciocolata, de exemplu. Cu capac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice tamplar dispus sa faca un banut, sau cauta insectare mai vechi pe la cunostinte.Sigur trebuie sa fie un ciufut pe undeva cu un insectar aruncat prin beci.

| Vektor a răspuns:

Se mai fac barbarisme din astea prin scola?

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Poti folosi si o cutie de cartonwinking

| gtryghgg445664 a răspuns:

Dar nu cred ca trebuie lemn la mine la scoala copii au pus insectele pe polistiren (scârțietoare) happy

| ina90 a răspuns:

..la o tamplarie

| Gandu a răspuns:

Buna.Poti sa te uiti daca vrei si pe Mercador.ro si te uiti la niste modele sau poti sa le cumperi

| Gandu a răspuns:

Buna.Poti sa te uiti daca vrei si pe Mercador.ro si te uiti la niste modele sau poti sa le cumperi.