| CinevaNecunoscut13 a întrebat:

La un telefon ce tip de "husa" este mai rezistenta si protejeaza mai mult telefonul gen tip toc sau "carcasa" de silicon? Dau funda ^. ^

Răspuns Câştigător
| Lykan a răspuns:

Eu am de silicon daca cade pe o suprafata plana cu ecranul nu pateste nmc deoarece este scoasa putin in afara pentru astfel de situatii dar daca cade pe o suprfata asa ascutita si cu forta e distrus pentru asta este tip toc dar e mai utila de silicon si daca nu care cu forta cu ecranul si are folie nu pateste nmc fa cum vrei

5 răspunsuri:
| F4T4L a răspuns:

Buna.Husa flip cover protejeaza foarte bine telefonul.Cauta pe net husa flip cover si vei gasi.Fix de aia am si eu la s4 si il protejeaza foarte bine.Bafta!

| antimulte a răspuns:

Silicon, protejeaza mai bine si de praf si la mici socuri.

| AndreiAndrei1999 a răspuns:

Eu as spune ca carcasa de silcon ar fi cea mai buna, pentru ca daca il ti intro Husa de aia ce trebuie sa scoti telefonul, daca dai pe jos cu ea se poate sa se ia din pielea de pe husa si daca dai cu spatele cu telefonul parca nu are asa protectie ca carcasa
Parerea mea...

| justyoung9 a răspuns:

Carcasa de silicon protejeaza mai bine deoarece, atunci cand cade telefonul, spre exemplu, socul caderii este suportat in mare parte de aceasta carcasa

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Eu am husa de silicon. Si cred ca e foarte buna deoarece protejeaza ecranul de zgarieturi si mai ales nu pateste numic atunci cand din greseala il mai scapi din mana laughing