| dana2327 a întrebat:

Bună! Am un card de vacanta Edenred, dar este al tatălui meu. Dacă as face o rezervare plătită online, ar fi posibil sa întâmpin probleme la cazare având în vedere ca nu sunt titulara? Știți o cazare în Constanța care ar accepta?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și ce știu eu nu e transmisibil. Daca nu îl folosește titularul nu se poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti face rezervarea numai pe numele tatalui tau si el trebuie sa fie cu tine prezent in hotel deoarece cardul este pe numele lui nu este al tau

| mihai69 a răspuns:

În mod normal, cardul de vacanță trebuie folosit exclusiv de către titular.

| Frank51 a răspuns:

Vorbește la cazare și expune situația, în majoritatea cazurilor se pot folosi cardurile altor persoane, dacă întrebi și compania respectivă acceptă.

| Furnicuta000 a răspuns:

In mod normal trebuie sa il foloseasca titularul dar e absolut normal ca un fiu sau o fiica sa foloseasca cardul de vacanta al parintelul, doar fac parte din aceeasi familie. Tu doar asigura-te ca ai buletinul lui cu tine, nu o sa comenteze nimeni nimic. Sunt mii de oameni care le instraineaza pe bani celor mai plimbareti si tot le accepta la hoteluri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți va cere buletinul la recepție. Numele trecut pe CI și card trebuie sa fie identic. Dacă rezervi online cu plata în avans oricum va trebui sa introduci datele de pe card. Apoi în baza lor de date apare trecut tatăl tău, nu tu. Chiar dacă ai făcut rezervare in numele său. În ziua cu check-in trebuie sa fie prezent și titularul cardului de vacanță. Nu este precum la plata cu cardul bancar, tu plătești cu cardul părinților și nu verifica nimeni.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cred ca poti aranja.