| Sweet_1111 a întrebat:

Buna!

As dori niste carti mai interesante, cu aventura, Nu conteaza pe ce clasa sau cati ani am.

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Cele mai frumoase si celebre carti de aventura sunt dupa parerea mea :

Cavalerul Passavant, Fausta Invinsa - Michel Zevaco
Cei trei muschetari, Vicontele de Bragelonne, Contele de Monte Cristo - Alexandre Dumas
Enrique de Lagardere, Misterele Londrei - Paul Feval
Ocoulul pamantului in 80 de zile, Copiii capitanului Grant - Jules Verne
Un yankeu la curtea regelui Arthur - Mark Twain
Ultimul mohican - James Fenimore Cooper
Comoara din lacul de argint - Karl May

Sper ca daca vei aborda macar una, sa iti lase o impresie buna.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| VladyCristian a răspuns:

Salut. In general Julies Verne a scris cele mai multe. Iti voi scrie cateva din cele pe care le-am citit eu:

Steaua Sudului; Douazeci de mii de leghe sub mari; Calatorie spre centrul pamantului; Insula Misterioasa; Vulcanul de aur;
(J. Verne)

Mai poti incerca:

Robinson Crusoe;
Robin Hood;
Seria Harry Potter sau Cartile Junglei

etc happy Spor la citit!

| Sweet_1111 explică:

Robinson crusoe e pe sfarsite de aventurile lui hackalbery fin o am de citit si singur pe lume pentru scoala

| FulgerMQ a răspuns:

Robinson Crusoe este super!

Răspuns utilizator avertizat