| antonyo1802 a întrebat:

Dupa ce am facut 18 ani si am facut fisa pentru alocatie dupa cate luni o sa o primesc in cont?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca dupa liceu mai continui studiile de exemplu facultate primesti alocatie pana la varsta de 26 de ani, dar daca dupa terminarea liceului nu faci facultate numai primesti niciun leu, trebuie sa te angajezi esti major, statul nu te intretine pana la 100 de ani, ti a dat pana la 18 ani alocatie, ai facut 18 ani numai primesti bani decat daca faci facultate si te ti de scoala 4 ani cît dureaza, daca ai absente sau renunti la facultate dupa primul an nu mai primesti nimic.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Numai dacă esti Ia liceu, mai poți primi în continuare alocatia de minor după vârsta de 18 ani, dacă nu mai ești la liceu, și ai peste 18 ani, poti primi altfel de alocație, dar nu cea de minor

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu ai specificat despre ce alocatie e vorba, dar cel mai probabil după 1, 2 sau 3 luni

| Marius734 a răspuns:

Dupa doua luni