| FunnyLoOVe a întrebat:

As vrea sa imi instalez un antivirus si nu stiu ce antivirusuri sunt mai bune, pana acum am avut Avast. Ce antivirus as putea descarca de pe net si sa fie bun?

Răspuns Câştigător
| Breake a răspuns:

Poti folosi mai multe... dupa alegerea ta : Nod32, Avira, AVG,

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

| angel74dm a răspuns:

Cel mai bun antivirus este Norton, dar totodată şi cel mai scump... În general toate antivirusurile bune sunt contra cost. Desigur, există şi antivirusuri gratis, ca Avira, AVG, etc, dar atâta te şi protejează... Şi eu am Avast, versiunea 4.8 Professional de 4 ani şi sunt foarte mulţumit de el. Dacă vrei, dă-l jos de pe net, sau dacă-l ai deja lasă-mi mesaj şi-ţi trimit licenţa pe 2900 de zile, aia înseamnă cam 8 ani. Nici nu ţine computerul atâta! big grin

| MeinSieg a răspuns:

Eu folosesc Avira si nu am avut probleme.

| Dragonel a răspuns:

GData

| raducostache1995 a răspuns:

Pune Eset. Am windows 7 32 biti si nu am avut pb cu el. Daca vrei totusi sa fii mai sigura poti sa instalezi si programul Malware Byte pe langa antivirus.