| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu daca vin din strainatate in Romania as putea merge la scoala de subofiteri daca nu am diploma de bacalaureat sau as avea nevoie de notele din strainatate,si de ce inaltime as avea nevoie ca baiat pentru a intra,

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a candida la o scoala de subofiteri, indiferent ca este scoala de agenti de politie sau o scoala de subofiteri pentru armata, ai nevoie sa fi terminat liceul cu diploma de bacalaureat.
Inaltimea minima era stabilita doar pentru scolile de politie, in prezent, pentru sesiunea de admitere din ianuarie 2018, nu mai este prevazuta.

1 răspuns:
| MILaurentiu999 a răspuns:

Salut! anul asta au scos inaltimea minima, deci nu mai conteaza asta.Dar nu poti sa intri daca nu ai liceul absolvit.