| Dan_5885 a întrebat:

ce hdd merge pe placa de baza http://www.epravalie.ro/componente-pc/placi-de-baza/asro ck/k8nf6g-vsta/ avand in vedre ce am un hdd :

Manufacturer Western Digital
Form Factor GB/2.5-inch
Heads 16
Cylinders 16383
Device type Fixed
ATA Standard ATA/ATAPI-6
LBA Size 28bit LBA
Power On Count 3703 times
Power On Time 613.8 days
Features S.M.A.R.T., AAM
Transfer Mode Ultra DMA/100
Interface PATA
Capacity 78GB
Real size 80, 026, 361, 856 bytes
RAID Type None

si vreau sugestii de hdd-uri asa.acceptabile.sau daca merge hardul pe alta placa de baza cu socket am3 sau 775(amd sau intel)
In concluzie vreau sa imi refac sistemul.am o placa video buna 9800gt 2565bit 512 memorie.placa de baza proc si ramii vreau sa ii schimb.nu mar duce f mult. dar cu hdd mar cam duce.si vreau sa am o plc de baza care suporta hdd meu! funda ca de obicei

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta de baza e cam veche. HDD merge orice SATA. Ia-ti de care vrei si cat vrei de mare. Placa de baza suporta maxim 2 Gb RAM si numai DDR cu frecventa de 400 Mhz. Placa Video e buna (nu foarte buna). HDD-ul merge si pe alta placa de baza. Iti recomand sa vinzi placa de baza, procesorul si memoria si sa-ti iei ceva cu socket 775 pe care poti pune procesor dual core sau core 2 duo.