| anonim_4396 a întrebat:

Buna
cine ma poate ajuta si me pine cu niste site-uri foarte bune pentru a invata germana...in cateva luni trebuie sa plec in germania si trebuie sa o invat foarte repede.nici nu mai trebuie sa zic ca dau funda si vothappybig grin

2 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Pai poti cumpara de la librarie niste carti care te ajuta ft mult, pe mine m'au ajutat [eu stiam cat decat] dar e cu traducere si e usoara : Germana fara profesor / Germana rapida[nu prea recomandata pentru ca e greu de inteles ca e ft "rapida"], oricum cu Germana fara profesor poti invata lucruri de baza intr-un timp scurthappy fundita?big grinbig grin

| MissGrumphy a răspuns:

Salut!

In primul rand felicitari ca vrei sa inveti limba germana
recomand sa incepi cu alfabetul, formule de salut :

http://www.invatagermana.info/limba-germana-alfabetul.html

acest site e special pentru cei care doresc sa invete limba germana de la 0 pentru a ajunge la nivelul A1 si / sau A2

sau

exercitii de vocabular in limba germana asociate cu imagini, prountie si rezolvare de exercitii aici :

http://www.grumphy.com/Test-Limba-Germana-rge1.html

succes!